Copywriting na sterydach: zdjęcie, które pasuje do każdego tekstu


 


 

Zajmowałem się kiedyś dobieraniem różnych zdjęć do różnych artykułów. 

Dziś podnoszę poprzeczkę jeszcze wyżej.

 


 

Wyobraźcie sobie, że musicie za pomocą tej samej fotografii zilustrować wszystkie artykuły w jakimś popularnym tygodniku. Bez względu na to, o czym te teksty są.

 


 

Artykuł o sporcie:

Podczas gdy Enrique Fernandez w pocie czoła gryzie murawę, by utrzymać rodzinę ze skromnej piłkarskiej pensji, jego partnerka Monique, jak gdyby nigdy nic wypoczywa na Polach Elizejskich.

 


 

Artykuł o ekologii:

Kwiecień to dla mrówek czas budzenia się do corocznego kieratu. To niestety także miesiąc, kiedy to tysiące małych mrówczych istnień ginie pod plecami ludzi zajętych piknikowaniem.

 


 

Artykuł kulinarny:

Japońscy restauratorzy rzucili wyzwanie naturze. Postanowili udowodnić, że człowiek posiada ukrytą opcję fotosyntezy. Pierwsze gastronomiczne lokale fotonowe otwarto już w Tokio i Jokohamie. Na zdjęciu: kobieta podczas porannego śniadania na trawie.

 


 

Artykuł o turystyce:

Sezon urlopowy coraz bliżej. W tym roku mottem przewodnim polskich turystów będzie hasło: „podróżuj za darmo dzięki sile swojej wyobraźni”. Na zdjęciu: turystka, która ciałem leży w krakowskim parku Jordana, a duchem jest na Bali.

 


 

Artykuł o filmie:

Do kin wchodzi najnowsze dzieło Xaviera Dolana pt. „Stokrotne dzięki” – dramat opowiadający o toksycznym związku dorastającego chłopca i kobiety w kwiecie wieku. Na zdjęciu: kadr z filmu.

 


 

Artykuł o wydarzeniach krajowych:

Planowany na ten tydzień ogólnopolski strajk nauczycieli napotkał na niespotykany opór ze strony czynników pogodowych. W związku z tym, akcja protestacyjna przeniosła się na skwery i rabatki.

 


 

Artykuł o wydarzeniach międzynarodowych:

Sytuacja na granicy koreańsko-koreańskiej staje się coraz bardziej napięta. W przerwach między patrolowaniem pasa ziemi niczyjej a patrolowaniem pasa ziemi niczyjej urodziwe strażniczki zażywają kąpieli słonecznych.

 


 

Artykuł o życiu UE:

Czy wiecie, że stokrotki odrastają po każdym skoszeniu trawnika? Właśnie dlatego, w uznaniu ich bezsensownych wysiłków, Unia Europejska postanowiła zgłosić je do corocznej Nagrody Syzyfa.

 


 

Artykuł o modzie:

W sezonie 2017/2018 rękawy będą musiały odejść do lamusa. Jeśli nadal posiadacie takie ubrania, nie wyrzucajcie ich. Odprute rękawy będzie można w ten weekend przekazać fundacji „Jednoręki bandyta”, która zajmuje się wyprowadzaniem zagubionej młodzieży na dobrą drogę.

 


 

Artykuł o ekonomii:

Wysoki kurs franka od lat jest przyczyną eksmisji osób, które nie spłaciły w terminie kolejnej raty za mieszkanie. Solidaryzując się z wyrzuconymi na bruk, aktywistki organizacji lokatorskiej „Mój kredyt, wasza chata” postanowiły leżąco wesprzeć osoby bez dachu nad głową.

 


 

A gdyby zawiesić poprzeczkę jeszcze wyżej?

Czy da się stworzyć podpis, który będzie pasował do każdego zdjęcia? 😉

 


 

 


 

Kurs copywritingu dla początkujących | Uczę pisać tak jak nikt!

OFERTA: prowadzenie bloga firmowego

OFERTA: scenariusze spotów radiowych

45 Comments

     1. U mnie to raczej wyjątki nie potwierdzające reguły. A może brak odwagi… Sama nie wiem. W każdym razie zawsze, jak do Ciebie wpadam, trafiam na mega kreatywny wpis! Gratuluję 🙂

 1. Rewelacja! I nawet nieświadomie prawdopodobnie przepowiedziałeś przyszłość. 🙂 Jeśli pogoda dopisze, to wybiorę się w weekend na piknik do Parku Jordana (mam z domu 5 km). I pewnie pomyślę o Bali, bo mój brat, który tam właśnie pilotuje wycieczkę, ma w niedzielę urodziny.

 2. lubię Twoje kreatywne wpisy 😉 Spróbuję sobie wybrać jakies zdjecie i uzasadnic w podobny sposób, ale u mnie by to chyba jednak nie zadziałało, przy mojej tematyce zdjęciowej 😉

 3. Wyobraźnia ludzka nie zna granic. Także wszystko jest możliwe. Dobrze,że jest Twój blog i według Twoich słów kreacja rzeczywistości.

 4. Pewnie nawet nie wiemy, a gazety umieszczają takie zdjęcia do każdego artykułu. W sensie kupimy gazetę, zobaczymy zdjęcie i go nie zapamiętamy, po czym za kilka lat to samo zdjęcie z innym artykułem. Świetny wpis 🙂

 5. Uniwersalne zdjęcie, ile to spraw rozwiązuje, zwłaszcza u blogerów. Po co wydawać tysiące na sprzęty i szkolenia z fotografii? Siedzę właśnie nad uniwersalnym podpisem do każdego zdjęcia. Fajna zabawa i ćwiczenie.

 6. Z jednym podpisem do wielu zdjęć nie będę próbować, bo mnie w tym momencie to zdjęcie i Twój wpis zainspirowało do czegoś innego. 😀 Kilka wersji nie tyle podpisów, co tytułów:
  „Garść stokrotek”, „Na granicy lata”, „Smak słońca”, „Sekundy zielone”, „Niebieska bluzka, niebieski sen”, „Źdźbła trawy we włosach”. I tak dalej i tak dalej. 😀
  PS artykuł o ekologii skradł moje serce <3, to znaczy wszystkie skradły, ale te o ekologii najbardziej. 😀

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *