Pomóż swojemu dziecku polubić pisanie (ebook)
Pomóż swojemu dziecku polubić pisanie
Właśnie taki jest tytuł mojego ebooka adresowanego do rodziców.
A tak brzmi jego podtytuł: 100 mikroskopijnych lekcji, dzięki którym Twoje dziecko wreszcie polubi pisanie.
Dlaczego dzieci nie lubią pisania?
Moja teoria jest dość kontrowersyjna, ale obawiam się, że jest w niej sporo prawdy.
Dzieci lubią pisania, ponieważ kojarzy im się ze szkołą.
A więc z czymś, za czym nie przepadają.
Po drugie, pisanie, szkole pisanie nie jest dla nich szczególnie atrakcyjnym zajęciem.
Dlaczego? Przez dobór takich, a nie innych tematów.
Dzieci mają naturalną zdolność opowiadania historii i mają mnóstwo do powiedzenia na tematy, które naprawdę je interesują.
Jeśli nie wierzysz, zapytaj swoje dziecko o coś, co je pasjonuje.
Na szczęście wszystko da się naprawić.
I Twoje dziecko może polubić pisanie, wymyślanie historii, tworzenie bohaterów, przygód itp.
Wiem, że tak jest, bo obserwuję reakcje moich uczniów (tych, którzy uczęszczają na moje zajęcia online z języka polskiego i kreatywnego pisania).
Dlaczego warto kupić tę książkę?
1. Ebook oparty jest na treści moich zajęć online z języka polskiego i kreatywnego pisania. Zajęcia te zbierają entuzjastyczne recenzje wśród rodziców.
2. Lekcje, które znajdują się w ebooku, są naprawdę mikroskopijne. Dzięki temu dziecko nie nudzi się (co w dzisiejszych czasach jest niestety nagminne).
3. Ponieważ lekcje są bardzo krótkie i proste do zrozumienia, mogą stać się częścią codziennej rutyny. I tym samym mogą pomóc wykształcić u dziecka nawyk regularnej nauki.
4. Tematem przewodnim książki jest pisanie scenariusza krótkiego filmu dla dzieci. Dzięki temu mali czytelnicy (i ich rodzice) nie poczują, że biorą udział w „lekcjach języka polskiego”. Ta nauka odbywa się mimochodem, przy okazji. To dlatego jest tak skuteczna.
5. Celem ebooka jest sprawienie, żeby dziecko polubiło pisanie. Jednak prawdziwy cel jest o wiele głębszy. Nauka pisania to tak naprawdę nauka myślenia, logicznego, jasnego, precyzyjnego myślenia. W czasach AI umiejętność takiego właśnie myślenia będzie niezwykle cenna.
6. Pisanie scenariusza filmu jest stosunkowo proste. O wiele prostsze niż pisanie szkolnych wypracowań. W dodatku dotyczy sfery bardzo lubianej przez każde dziecko, czyli kina.
7. Przy okazji pisania scenariusza można nauczyć się wielu rzeczy przydatnych zarówno na lekcjach języka polskiego, jak i w „normalnym” życiu.