Dlaczego postanowiłem zająć się tworzeniem muzyki do reklam (i nie tylko)?

 


 

Czasami jest tak, że człowiekowi zwyczajnie zaczyna brakować słów. A z czegoś żyć musi…

 


 

Pół biedy, jeśli jest kobietą, której wystarczy tylko, że od niechcenia otworzy usta, a powietrze wokół niej zaczyna gęstnieć od okrągłych, aksamitnie gładkich zdań.

Gorzej, gdy jest małomównym facetem, który każdy wyraz rodzi w koszmarnych bólach, bo kofeinowe środki znieczulające stojące obok laptopa od dawna przestały na niego działać.

Gdy coraz częściej czuje, że nie potrafi się wysłowić tak, jakby naprawdę chciał. Kiedy widzi, że jeszcze trochę i dojdzie do ściany z napisem „sorry, wyżej d… nie podskoczysz”.

***

Co powinien wtedy robić? Wziąć sobie do serca radę byłego prezydenta, czyli zmienić pracę i postarać się o kredyt? Rzucić swoją marną pisaninę w jasną cholerę? Nie do końca.

Można przecież spróbować swoich sił na nieco innym rodzaju klawiatury. Mam tu na myśli tę, której klawisze są czarno-białe 😉

***

Dlaczego postanowiłem rozszerzyć swoją działalność o tworzenie muzyki?

Bo wiem, że muzyka doskonale radzi sobie tam, gdzie nawet najbardziej celne słowa tracą swoją moc. Bo wierzę, że muzyka potrafi wywoływać w ludziach emocje, których nie sposób wygenerować nawet najbardziej przemyślanymi tekstowymi frazami.

Jest jeszcze jeden powód.

Muzyka jest językiem prawdziwie uniwersalnym, zrozumiałym przez każdego. Nie wymaga tłumaczenia, które zawsze oznacza utratę pierwotnej jakości. Dzięki temu można zaoferować ją wszystkim, którzy o nią poproszą. Bez względu na to, kim są, po jakiemu mówią i gdzie mieszkają.

 


 

Bardzo długo, strasznie długo czekałem na tę chwilę. Ale w końcu czuję, że będę mógł oddychać dwoma płucami. Tym zbudowanym z liter i tym złożonym z dźwięków. Trzymajcie kciuki!

 


 

 


 

2 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *